google.com, pub-2006667254544870, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
ETS Certification

Оцінка відповідності та модулі оцінки відповідності

Оновлено: 10 лют. 2021 р.

Оцінка відповідності - це комплекс процедур, що демонструють відповідність продукту умовам відповідного технічного регламенту.

Для розроблення процедур оцінки відповідності використовуються певні модулі оцінки відповідності.

Їх використання затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 95 від 13 січня 2016 р. При цьому дія постанови не поширюється на використання модулів оцінки відповідності у сфері залізничного транспорту.

Виробник або його уповноважена особа мають право обрати найбільш прийнятний для них модуль оцінки відповідності з переліку встановлених конкретним технічним регламентом та з урахуванням умов його застосування. Тільки резидент України може декларувати відповідність продукції вимогам технічних регламентів.

Для кожного типу продукції передбачені модулі, регламентовані конкретним технічним регламентом.

Розрізняють наступні модулі оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності:

Модуль A (внутрішній контроль виробництва)

Модуль A1 (внутрішній контроль виробництва з проведенням випробувань продукції під наглядом)

Модуль A2 (внутрішній контроль виробництва з проведенням перевірок продукції під наглядом через певні інтервали часу)

Модуль B (експертиза типу)

Модуль C (відповідність типові на основі внутрішнього контролю виробництва)

Модуль С1 (відповідність типові за основі внутрішнього контролю виробництва з проведенням випробувань продукції під наглядом)

Модуль С2 (відповідність типові на основі внутрішнього контролю виробництва з проведенням перевірок продукції під наглядом через певні інтервали часу)

Модуль D (відповідність топові на основі забезпечення якості виробничого процесу)

Модуль D1 (забезпечення якості виробничого процесу)

Модуль Е (відповідність типові на основі забезпечення якості продукції)

Модуль Е1 (забезпечення якості контролю та проведення випробувань готової продукції)

Модуль F (відповідність типові на основі перевірки продукції)

Модуль F1 (відповідність на основі перевірки продукції)

Модуль G (відповідність на основі перевірки одиниці продукції)

Модуль Н (відповідність на основі цілковитого забезпечення якості)

Модуль Н1 (відповідність на основі цілковитого забезпечення якості з експертизою проекту).


Процедура декларування відповідності являє собою перелік обов’язкових дій, виконання яких є підтвердженням того, що продукція відповідає встановленим стандартам якості.

У відповідності до правил щодо використання модулів оцінки відповідності встановлюють вимоги щодо їх використання для розроблення процедур оцінки відповідності.

Модулі обираються згідно з такими критеріями:

  • придатність відповідного модуля для виду продукції;

  • характер ризиків, властивих продукції, та міра, якою оцінка відповідності відповідає виду та ступеню ризику;

  • необхідність забезпечення надання виробнику можливості вибору між модулями, які передбачають забезпечення якості, та модулями, які передбачають сертифікацію продукції (у разі коли залучення третьої сторони є обов’язковим);

  • необхідність уникнення використання модулів, занадто обтяжливих стосовно ризиків, відображених у відповідному технічному регламенті.

Якщо на продукцію поширюється дія кількох технічних регламентів, необхідно забезпечити узгодженість процедур оцінки відповідності, розроблених на основі модулів та визначених у таких технічних регламентах.

Технічні та адміністративні завдання, які передбачаються процедурою оцінки відповідності, повинні бути спрощеними стосовно продукції, що виготовляється на замовлення, та продукції дрібносерійного виробництва.

У разі використання модулів для розроблення процедур оцінки відповідності до таких модулів у відповідних випадках можуть бути внесені зміни щодо:

  • включення додаткової інформації до складу технічної документації;

  • зміни строку зберігання виробником та/або призначеним органом з оцінки відповідності (далі - призначений орган) будь-якого виду документів;

  • надання виробнику можливості вибору стосовно проведення випробувань його акредитованим внутрішнім органом з оцінки відповідності або під відповідальність призначеного органу, обраного виробником (модулі A1, A2, C1 та C2);

  • надання виробнику можливості обирати спосіб проведення досліджень і випробувань для перевірки відповідності продукції відповідним вимогам - шляхом дослідження та випробування кожного виробу або дослідження та випробування продукції із застосуванням статистичних методів (модулі F та F1);

  • установлення строку дії сертифіката експертизи типу;

  • визначення відповідної інформації стосовно оцінки відповідності та здійснення контролю під час експлуатації, яку необхідно включити до сертифіката експертизи типу або додатків до нього;

  • установлення положень стосовно обов’язків призначеного органу, пов’язаних з інформуванням органу, що призначає;

  • визначення періодичності проведення призначеним органом періодичних аудитів.

У разі використання модулів для розроблення процедур оцінки відповідності в таких модулях у відповідних випадках визначаються:

  • для проведення перевірок та/або перевірки продукції (модулі A1, A2, C1, C2, F та F1) - продукція, якої це стосується; належні випробування; адекватні схеми вибіркового контролю; робочі характеристики статистичного методу, який необхідно застосовувати; відповідні заходи, які повинні здійснювати призначений орган та/або виробник;

  • для проведення експертизи типу (модуль B) - відповідний спосіб її проведення (експертиза проекту типового зразка, експертиза типового зразка або поєднання експертизи типового зразка та його проекту) і необхідні зразки продукції.


Виробник складає письмову декларацію про відповідність для кожної моделі продукції та зберігає її для подання на запити органів державного ринкового нагляду протягом десяти років після введення в обіг останнього зразка такої моделі. У декларації про відповідність зазначається інформація, яка дає змогу ідентифікувати модель продукції, для якої її складено, та номер сертифіката експертизи проекту.

492 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page
UA-181710461-1