google.com, pub-2006667254544870, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page
Випробування продукції

  

Сертифікаційні випробування продукції – елемент системи заходів, спрямованих на підтвердження відповідності фактичних характеристик продукції національними або міжнародним вимогам нормативної документації. Сертифікаційні випробування, як правило, проводяться незалежними від виробника акредитованими випробувальними лабораторіями.

   За результатами випробувань видають сертифікат або знак відповідності продукції вимогам нормативної документації.

Laboratory

  Технічні регламенти передбачають проведення випробувань з дотриманням певних вимог, окремі показники повинні бути перевірені для кожної відповідної впливної величини.

Варто зазначити, що дослідження та випробування мають  проводитися не тільки перед випуском продукції, але й під час її виробництва та  після виготовлення з певною періодичністю. В разі проведення випробувань продукції складається протокол випробувань.

   Випробування мають проводитися лабораторіями, акредитованими на відповідні галузі. Відповідно до Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» акредитовані випробувальні лабораторії виробників можуть
виконувати окремі роботи з оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів, якщо це передбачено відповідним технічним регламентом.
  На сьогодні окремими технічними регламентами передбачено випробування продукції акредитованою випробувальною лабораторією виробника без звернення до призначеного органу з оцінки відповідності (модулі А та С, а також А1, А2, та С1, С2 за бажанням самого виробника продукції).

Крім того, призначений орган з оцінки відповідності не може проводити випробування продукції в акредитованій випробувальній лабораторії виробника такої продукції і відповідно укладати угоди з такими випробувальними лабораторіями, оскільки це суперечитиме його незалежності від виробника продукції, що оцінюється призначеним органом з оцінки відповідності.

Випробування косметичної продукції на мікробіологічну чистоту

   Мікробіологічні дослідження косметичних продуктів проводяться згідно з відповідним аналізом мікробіологічного ризику, для того щоб забезпечити користувачам їх якість і безпеку.

    Аналіз мікробіологічного ризику залежить від декількох параметрів, таких як:

  •  можливу зміну косметичних продуктів;

  • патогенність мікроорганізмів;

  • область застосування косметичного продукту (волосся, шкіра, очі, слизові оболонки);

  • тип користувача (дорослі, діти, включаючи дітей до 3 років).

    Перевірка мікробіологічної чистоти косметичної продукції є важливим етапом у підготовці продукції до експорту в країни ЄС. Відповідні випробування обов’язкові для підготовки звіту про безпеку Safety Report.

Проведення таких випробувань має здійснювати акредитована лабораторія. Випробування здійснюються по ряду таких показників, як:

  • Кількість мікроорганізмів EN ISO 21149

  • Золотистий стафілокок EN ISO 22718

  • Синьогнійна паличка EN ISO 22717

  • Candida albicans EN ISO 18416

  • Кишкова паличка EN ISO 21150

  • Дріжджі та цвілі EN ISO 16212

  • Оцінка антимікробного захисту косметичного засобу EN ISO 11930

 

   Тривалість більшості досліджень займає від 5 до 10 роб.днів, а оцінка антимікробного захисту косметичного засобу згідно EN ISO 11930 - від 30 до 45 робочих днів. До даних термінів необхідно додати від 3-х до 5-ти робочих днів на міжнародне відправлення зразків в європейську акредитовану лабораторію.

   Таким чином стає зрозуміло, що важливо врахувати терміни і завчасно провести дослідження мікробіологічої чистоти, щоб своєчасно зробити всі необхідні документи для експорту.

   При цьому не менш важливим фактором буде прогнозування необхідного бюджету для дослідження, оскільки випробування тільки одного косметичного засобу складає в середньому від 160 - 180 євро.

bottom of page
UA-181710461-1